Kāpēc šoferīši ir sākuši masveidā noņemt deflektorus no automašīnu logiem un vai tas ir aktuāli arī citiem šoferiem

Deflektori, ko sarunvalodā bieži dēvē arī par vēja aizsargiem, jau ilgstoši tiek uzskatīti par noderīgu un praktisku papildinājumu automašīnas logiem.

Tie piedāvā vairākas priekšrocības – piemēram, palīdz novērst lietus iekļūšanu salonā atvērtu logu gadījumā, samazina vēja radīto troksni un ļauj labāk vēdināt salonu pat sliktos laikapstākļos. Turklāt deflektoriem ir ļoti maz būtisku trūkumu, kas tos padarītu nepiemērotus ikdienas lietošanai.

Tomēr nesen novērots, ka daļa autovadītāju, īpaši Austrumeiropas valstīs, sāk atteikties no šo aizsargu lietošanas, izvēloties tos demontēt. Šādu izvēli visbiežāk pamato bažas par iespējamiem negatīviem aspektiem, piemēram, aerodinamikas izmaiņām, troksni vai pat ietekmi uz degvielas patēriņu. Aplūkosim sīkāk, kas ir pamats šādai pieaugošai tendencei un vai ir racionāli to ievērot arī citiem autovadītājiem.

Deflektori ir polimēru konstrukcijas, kas tiek uzstādītas virs automašīnas sānu logiem. Tās ļauj atvērt logus braukšanas laikā, nodrošinot svaiga gaisa pieplūdi, būtiski nepalielinot troksni, nepasliktinot virsbūves aerodinamiskās īpašības un neradot citas nepatīkamas sekas.

Turklāt vasarā autovadītāji bieži atstāj logus nedaudz vaļā, lai nodrošinātu dabisko ventilāciju. Tas palīdz uzturēt salonā komfortablu temperatūru pat tad, kad automašīna stāv zem saules.

Vēja deflektoru trūkums ir tas, ka tie var pasliktināt automašīnas izskatu. Dažiem autovadītājiem nepatīk to izskats, tāpēc viņi vai nu atsakās no to uzstādīšanas, vai arī noņem deflektorus, ja tie jau ir uzstādīti automašīnā. Tomēr deflektorus to izskata dēļ noņem reti. Pēdējā laikā tos noņem pavisam cita iemesla dēļ.

Mūsdienās gandrīz jebkura automobiļa konstrukcijas modifikācija var būt pretrunā ar likumu. Piemēram, par neoriģinālu lukturu uzstādīšanu priekšējā optikā var sodīt ar naudas sodu. Par automobiļa konstrukcijas izmaiņām tiek uzskatīta arī jebkura neliela tūninga veikšana.

Izskan nepatīkama ziņa veikala ”Mere” klientiem – vai tas Latvijā pārtrauks darbību

Izrādās, ka par neoriģinālu vēja deflektoru uzstādīšanu var saukt pie atbildības daudzviet Austrumeiropas valstu. Izņēmums ir rūpnīcas piederumi. Tomēr tas nav viss..

Vēja deflektori, kas tiek pārdoti pie oficiālajiem tirgotājiem, ir izstrādāti sadarbībā ar automobiļu ražotājiem, un tiem ir atbilstoša dokumentācija. Oriģinālo deflektoru uzstādīšana nepārkāpj automobiļa rūpnīcas konstrukciju. Par šādu papildu aprīkojumu sods netiek piemērots, dažās Austrumeiropas vietās.

Lasi vēl: Kādus cilvēkus nekad nevajadzētu žēlot – nedariet to, citādi situāciju padarīsiet vēl sliktāku

Nesen internetā parādījās informācija, ka ceļu inspektori stingrāk pārbaudīs automašīnas par “neoriģinālu tūningu”. Tiek ziņots, ka sodi var tikt uzlikti pat par tādām nelielām izmaiņām kā velkoņu vai deflektoru uzstādīšana uz logiem.

Rezultātā daudzi autovadītāji ir nolēmuši pārstikloties un noņemt vēja deflektorus, lai izvairītos no problēmām. Tomēr līdz šim nav bijuši masveida gadījumi, kad par neoriģinālu piederumu izmantošanu tiktu uzlikti naudas sodi.

Šķir otru lapu, lai uzzinātu, kādas ir citas populāras modifikācijas, bet atļautas…